Médiaportfóliónk erejével támogatjuk a szervezetet
Budapest, 2024.12.06.
2023 novemberében indítottuk útjára a Ringier Közös Nevező díjat, hogy olyan civil szervezeteket, társadalomjobbító kezdeményezéseket támogassunk, amelyek a hétköznapokban kevés láthatóságot kapnak és a fenntartható működéshez még több figyelemre és támogatóra lenne szükségük. 2024 díjazottja a Budapest Bike Maffia csapata.
2023-ban, a svájci Ringier magyarországi jelenlétének 30. évfordulóján hagyományteremtő szándékkal létrehozott díjat elsőként a mélyszegénységben élő családokat segítő, jellemzően roma származású gyermekek számára oktatási programot működtető Van Helyed! Alapítvány kapta. 2024 év végén a Ringier Közös Nevező díjat a Budapest Bike Maffia csapatának ajánlottuk fel. A médiapartneri együttműködés célja, hogy 2025 során nagyobb láthatóságot adjon a szervezet újabb kezdeményezéseinek is, amelyek a társadalmi szemléletformálás és bevonás innovatív és színes megoldásait jelentik.
Nagyon zavart az, hogy a társadalomban van egy óriási előítélet, nemcsak a hajléktalan emberekkel szemben, hanem folyamatosan szinte mindenkivel szemben.
Havasi Zoltán vezető-alapító, Budapest Bike Maffia
A BBM-et 2011-ben a tenni akarás hívta életre, sokan még mindig a kerékpáros ételosztással azonosítják őket – amelyre a nevük is utal -, pedig tevékenységük ezen ma már jóval túlmutat. Az általuk létrehozott BBM Farmon a rászorulók, civilek, iskolások, önkéntesek közel 500 nm ültetőfelületen maguk termesztik az ételkészítéshez és -osztáshoz szükséges alapanyagokat, elmozdulva ezzel egy önellátóbb rendszer működtetése felé. Az új kezdeményezések egyike a +1 szendvics projekt is, amely során iskolások készítenek szendvicseket a Máltai Szeretetszolgálat és a Vöröskereszt hajléktalanszállóin élőknek, vagy a Nekünk a Balaton akció, melynek keretében balatoni nyaraláshoz segítenek hozzá rászoruló családokat. Mindezeken felül a Bike Maffia a BMSZKI-val (Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei) együtt létrehozott egy traumatudatos nőgyógyászati rendelőt hajléktalan és rászoruló nők részére, akik a hagyományos rendszerben ritkán vagy sosem jutnak hozzá ilyen ellátáshoz. A Másik Szoba kávézó és bár “kisközösségi terét” pedig azzal a céllal nyitották meg, hogy legyen egy hely, amelyet a sajátjuknak éreznek, és ahol minden fogyasztás után a bevétel 10%-át automatikusan egy jó ügynek ajánlják fel.
Tudtad?
- A hajléktalan emberek 90 százaléka nem az utcán él.
- Minden második hajléktalan ember már több mint 10 éve hajléktalan.
- A 2024-es adatfelvétel szerint a hajléktalan emberek átlagosan havi 69 ezer forintból élnek.*
*Forrás: Február Harmadika Munkacsoport – Jelentés a 2024. évi hajléktalan-adatfelvételről